زيان ایران همکاری تجهیزات گمرک ایران اخبار اقتصادی و بازرگانی

زيان: ایران همکاری تجهیزات گمرک ایران اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی جزییات یک همکاری بین کشور عزیزمان ایران و ژاپن

با امضای موافقت‌نامه میان کشور عزیزمان ایران و ژاپن به منظور تجهیز گمرک چابهار، همکاری های دو کشور جهت تجهیز گمرکات کشور عزیزمان ایران وارد فاز اجرایی شد.

جزییات یک همکاری بین کشور عزیزمان ایران و ژاپن

جزییات یک همکاری بین کشور عزیزمان ایران و ژاپن

عبارات مهم : ایران

با امضای موافقت نامه میان کشور عزیزمان ایران و ژاپن به منظور تجهیز گمرک چابهار، همکاری های دو کشور جهت تجهیز گمرکات کشور عزیزمان ایران وارد فاز اجرایی شد.

به گزارش خبرآنلاین از گمرک ایران، موافقت نامه گمرک کشور عزیزمان ایران و ژاپن در نخستین گام در خصوص تجهیز گمرک چابهار بوده که امروز به امضای علی رحیمیان معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک کشور عزیزمان ایران و یامازاکی مدیر شرکت همکاری های بین المللی ژاپن(jics) رسید.

جزییات یک همکاری بین کشور عزیزمان ایران و ژاپن

این موافقت نامه در جهت اجرای یادداشت تفاهم بین کشورمان کشور عزیزمان ایران و ژاپن است که در اسفندماه سال گذشته درخصوص کمک بلاعوض دولت ژاپن جهت تجهیز گمرکات کشور عزیزمان ایران به دستگاه های ایکس ری کانتینری جهت تسهیل و تسریع در امور تجاری میان رییس کل گمرک کشور عزیزمان ایران و سفیر ژاپن در پایتخت کشور عزیزمان ایران به امضا رسید.

بنا بر این گزارش با توجه به سخنان هیرویاسو کوبایاشی سفیر تام الاختیار ژاپن در نشست امضای یادداشت تفاهم، دولت ژاپن اهمیت خاصی جهت برجام قایل بوده و بیش از پیش مایل به گسترش روابط با کشور عزیزمان ایران است و اعطای تسهیلات بلاعوض جهت تجهیزات گمرکات کشور عزیزمان ایران در این راستا صورت گرفته است.

با امضای موافقت‌نامه میان کشور عزیزمان ایران و ژاپن به منظور تجهیز گمرک چابهار، همکاری های دو کشور جهت تجهیز گمرکات کشور عزیزمان ایران وارد فاز اجرایی شد.

گفتنی است موسسه جایکا کشور ژاپن در بررسی های صورت گرفته با توجه به اقداماتی که در دولت و گمرک کشور عزیزمان ایران مورد ارزیابی قرار داده که به طور جدی و مستمر با تخلفات برخورد می شود، به صورت وام بلاعوض مبلغی را به گمرک کشور عزیزمان ایران تخصیص داده شده است داده تا دستگاه ایکس ری خریداری کند. کنترل مرزی، ظرفیت سازی جهت بازرسی و همکاری منطقه ای و بین المللی درخصوص مبارزه با مواد مخدر و مواد شیمیایی غیرقانونی ازجمله مواردی است که طرف ژاپنی جهت مقابله با آن مد نظر دارد.

جایکا یک شرکت دولتی مستقل بین المللی در ژاپن است که در زمینه توسعه به دولت ژاپن و همچنین کشورهای در حال توسعه کمک می کند و تلاش دارد که از این طریق به مبارزه با پرسشها بپردازد.

کمک به برنامه احیاء دریاچه ارومیه از طریق همکاری جوامع محلی با اجرای برنامه های کشاورزی پایدار و حفظ تنوع زیستی، حمایت و کمک انسان دوستانه به پناهندگان افغانی در ایران، کنترل مرزی، ظرفیت سازی جهت بازرسی و همکاری منطقه ای و بین المللی درخصوص مبارزه با مواد مخدر و مواد شیمیایی غیرقانونی، مبارزه با پولشویی و مبارزه با تأمین مالی جهت تروریسم در جهت استانداردها و موازین شرکت ملل متحد و خط مشی FATF و ارتقاء جامع صنایع بندر چابهار به بازار جهانی ازجمله اقداماتی است که این موسسه قصد دارد در کشور عزیزمان ایران انجام دهد.

جزییات یک همکاری بین کشور عزیزمان ایران و ژاپن

واژه های کلیدی: ایران | همکاری | تجهیزات | گمرک ایران | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs