زيان ایران همکاری تجهیزات گمرک ایران اخبار اقتصادی و بازرگانی

زيان: ایران همکاری تجهیزات گمرک ایران اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری جایی جهت قد کشیدن جوانه‌های نمایش ایرانی , جشنواره نمایش‌های آیینی- سنتی

بخش جوانه‌های نمایش ایرانی جهت نخستین بار در جشنواره نمایش‌های آیینی- سنتی برگزار خواهد شد و در آن آثار نمایشی ایرانی با هنرنمایی کودکان و نوجوانان روی صحنه می‌

جایی جهت قد کشیدن جوانه‌های نمایش ایرانی , جشنواره نمایش‌های آیینی- سنتی

جشنواره نمایش های آیینی- سنتی؛ جایی جهت قد کشیدن جوانه های نمایش ایرانی

عبارات مهم : ایران

بخش جوانه های نمایش ایرانی جهت نخستین بار در جشنواره نمایش های آیینی- سنتی برگزار خواهد شد و در آن آثار نمایشی ایرانی با هنرنمایی کودکان و نوجوانان روی صحنه می رود.

به گزارش خبرآنلاین، اسامی پنج نمایشی که در بخش نمایش های سنتی ایرانی، ۱۱ مجلسی که در بخش نقالی و چهار مجلسی که در بخش شبیه خوانی هجدهمین جشنواره نمایش های آیینی- سنتی روی صحنه خواهند رفت، اعلام شد.

جایی جهت قد کشیدن جوانه‌های نمایش ایرانی , جشنواره نمایش‌های آیینی- سنتی

این ۲۰ اثر در قالب بخش تازه تاسیس جوانه های نمایش ایرانی اجرا خواهد شد که با هنرنمایی کودکان و نوجوانان روی صحنه می رود.

در بخش نمایش های سنتی ایرانی پنج نمایش با نام های «ازدواج روستایی» به نویسندگی و کارگردانی سیدمسعود حسین نژاد از سبزوار، «پستو خانه» نوشته حمید امجد به کارگردانی ویدا (مائده) موسوی از اصفهان، «دیوان تئاترال» نوشته محمود استادمحمد به کارگردانی علی (آرش) فلاحت پیشه از تهران، «مجلس زال و رودابه» به نویسندگی و کارگردانی محمد حاج محمدی از کرج، «مضحکه غول چراغ جادو» به نویسندگی و کارگردانی مهدی ملکی از پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت حضور در جشنواره هجدهم پذیرفته شده است اند.

بخش جوانه‌های نمایش ایرانی جهت نخستین بار در جشنواره نمایش‌های آیینی- سنتی برگزار خواهد شد و در آن آثار نمایشی ایرانی با هنرنمایی کودکان و نوجوانان روی صحنه می‌

در بخش نقالی نیز ۱۱ مجلس نقل با نام های « حکایت بانو گشسب و فرامرز ….» به وسیله بهار فهرستی از تهران، «داستان بیژن و منیژه» به وسیله ویانا پرویزیان از تهران، «داستان های شاهنامه به زبان کودکانه» به وسیله آندیا حیدری از کرمانشاه، «رستم و اشکبوس» به وسیله یکتا سادات مالکی از بوشهر، «رستم و سهراب» به وسیله گلبرگ اسدی و باران دارپوئی از همدان، «رستم و اکوان دیو» به وسیله علیرضا متشفع از اهواز، «زال و سیمرغ» به وسیله اسما رنجبری از تبریز، «گردآفرید» به وسیله حورا تیلا از آبادان، « نقل رستم و اشکبوس» به وسیله محمد میرزاپور از کرج، «نقل رزم رستم و اسفندیار» به وسیله کیمیا یعقوبی گودرزی از پایتخت کشور عزیزمان ایران و «هفت خوان رستم» به وسیله محمدجواد خاک نژاد از مشهد به اجرا درخواهند آمد.

در بخش شبیه خوانی، مجالس «تعزیه علی اکبر(ع)» به سرپرستی داوود بهمنی از تهران، «جوانمرد قصاب» نوشته میرعزا و به سرپرستی امیر سلیمانی مقدم از تهران، «حضرت عباس(ع)» به سرپرستی نصراله باباعلی از تفرش و «مهمانی امام حسین(ع)» به کارگردانی حسین سلجوقی نژاد از کرمان به جشنواره راه پیدا کرده اند.

بخش جوانه های نمایش ایرانی با میزبانی از این ۲۰ اثر جهت نخستین بار در جشنواره نمایش های آیینی-سنتی برگزار خواهد شد و در آن آثار نمایشی ایرانی با هنرنمایی کودکان و نوجوانان روی صحنه می رود. این بخش به منظور اعتبار سازی جهت نمایش سنتی کشور عزیزمان ایران و آشنایی نسل آینده با شیوه های نمایش ایرانی شکل گرفته است.

جایی جهت قد کشیدن جوانه‌های نمایش ایرانی , جشنواره نمایش‌های آیینی- سنتی

هجدهمین جشنواره نمایش های آیینی- سنتی به دبیری داود فتحعلی بیگی از هشتم تا پانزدهم شهریور ۱۳۹۶ در پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار می شود.

واژه های کلیدی: ایران | تهران | نمایش | ایرانی | ایرانی | جشنواره | جشنواره | کارگردانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs