زيان ایران همکاری تجهیزات گمرک ایران اخبار اقتصادی و بازرگانی

زيان: ایران همکاری تجهیزات گمرک ایران اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات هیس! به بیرانوند توهین نکنید

«افراط و تفریط» ؛ تقریبا اغلب کسانی که دور و بر ما طرفدار فوتبال هستند از دایره این دو واژه نمی توانند بیرون بروند.

هیس! به بیرانوند توهین نکنید

هیس! به بیرانوند توهین نکنید

عبارات مهم : انتقاد

«افراط و تفریط» ؛ تقریبا اغلب کسانی که دور و بر ما طرفدار فوتبال هستند از دایره این دو واژه نمی توانند بیرون بروند.

به گزارش جام جم آنلاین، مبحث انتقاد در فوتبال کشور عزیزمان ایران و اصلا ورزش کشور عزیزمان ایران عنوان چندان پیچیده ای نیست. قرار نیست پشت انتقاد کردن دنیایی از فهم و عقل و منطق وجود داشته باشد. فرآیند انتقاد کردن اینگونه است که یکی سوژه می شود. بعد یک عده می آیند در جهت سوژه مورد نظر یا دفاعیه ارائه می دهند یا به انتقاد کردن ادامه می دهند. عنوان مورد نظر ما دسته دوم هست، یعنی آنهایی که به انتقاد کردن ادامه می دهند. «نقد» مبحثی قابل احترام و بسیار مهم است ولی آنهایی که راه و رسم نقد را نمی دانند و اصولا با نحوه درست انتقاد کردن بیگانه هستند سربزنگاه زیاد از منتقدان واقعی خود را نشان می دهند و اصرار به اظهار نظر دارند.

دیدار پرسپولیس و پدیده سرآغاز به راه افتادن یک موج انتقادی دیگر بود. هواداران علیه بیرانوند که جهت جدایی از پرسپولیس نقشه های نه چندان موجهی در سر داشت، شعار سر می دهند و او هم با حرکت بحث انگیزی علامت «هیس» را نشان ارزش می دهد و می خواهد سکوت کنند.

حالا عالی ترین وقت جهت انتقاد کردن از سنگربان سرخ هاست. به اینکه حرکت بیرانوند چقدر سطح پایین و خارج از محدوده ادب بوده کاری نداریم چون به اندازه کافی به آن پرداخته شده است هست. ولی موضوعی که کمتر به آن پرداخته شده است نحوه انتقاد کردن ها هست. نمی دانیم اصلا بتوان روی آن نام انتقاد گذاشت یا خیر. یکی آمده یادداشتی با مضمون سرکوب شدید بیرانوند نوشته هست. یادداشت را که باز کنید به کلمات و عبارات بسیار زشت و تحقیرآمیزی برمی خورید که به علیرضا بیرانوند نسبت داده شده است هست، عبارات و کلماتی که اگر حتی نامی از آنها ببریم قطعا سایت جام جم آنلاین یا با مسئله مواجه می شود یا نگارنده با توبیخ شدید روبرو خواهد شد. آن یکی هم برداشته در جهت نقد از حرکت ناپسند بیرانوند وی را عضوی از قوم یاجوج و ماجوج معرفی می کند! «انشر و منشر» و «تازه واردِ آب نکشیده» دیگر عباراتی است که در این یادداشت به کار رفته. آن یکی هم برمی دارد ضمن اوج بردن عابدزاده و حجازی و عزیز مهم تا حد قدیسان پاک و معصوم، راجع به بیرانوند می نویسد که او باید به جای پرداختن به فوتبال تلاش کند (……) را از خود دور کند! پیشکسوتان پرسپولیس هم انتقاد کردن را بلد نیستند. آنها هم دنبال موج راه افتاده اند و تا می توانند بد و بیراه نثار بیرانوند و حرکت غیر مودبانه اش می کنند.

یکی از پیشکسوتان پرسپولیس تلاش می کند با فاصله گرفتن از انتقاد منطقی راجع به سوژه مورد نظر خود فقط تحقیر و تخریب را به کار ببرد. به غیر از این هم هر کسی می خواهد راجع به حرکت روز گذشته بیرانوند نقدی به زبان بیاورد این جمله «یا رب مباد گدا معتبر شود» را قطعا در انتقادات خود به کار می برد. انگار فقط بیرانوند بوده که یک شبه معتبر شده است و بقیه دوستان و قلم به دستان شاهزاده هایی هستند که به صورت کاملا فرهیخته، با فرهنگ و مبادی آداب متولد شده است اند. آن یکی ورزشی نویس خوش نام نیز در کمال حیرت و تاسف بیرانوند را با یک حیوان مقایسه می کند. حتی آن یکی هم وقاحت را به جایی می رساند که به قومیت این دروازه بان توهین می کند. فوران عقده و بی ادبی از این یادداشت های به اصطلاح ورزشی نویسان کاملا مشخص است.

قطعا بیرانوند حرکت بسیار ناپسندی را مرتکب شده است است و بابت آن باید متاسف باشد و عذرخواهی کند ولی قرار نیست تمامی عصبیت ها و عقده ها در قالب فحش نامه هایی به نام مقاله و یادداشت بر سر او خالی و منتشر شود. کمی آرام باشید، کمی مودب باشید، به جایی برنمی خورد، با این توهین های زشت شایسته نیست اینبار بیرانوند «هیس» را نه به تماشاگران پرسپولیس که به شما نشان بدهد؟!

هیس! به بیرانوند توهین نکنید

واژه های کلیدی: انتقاد | فوتبال | یادداشت | توهین ها | بیرانوند | پرسپولیس | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs